A napelemes rendszer névleges és tényleges teljesítmény értékkel egyaránt rendelkezik. A névleges teljesítmény egy elméleti érték, melyet a panelek összteljesítménye és az inverter kapacitása közül a kisebb határoz meg. A tényleges teljesítmény pedig az adott körülmények között leadott, folyamatosan változó energiahozam. A legfontosabb teljesítményt meghatározó körülmények:
a) Ingatlan adottságok, azon belül leginkább a tájolás. Annak érdekében, hogy a rendszernek esélye legyen leadni a szükséges teljesítményt, egy „korrekciós” szorzóval a névleges teljesítményt módosítani szükséges.
b) Például olyan műszaki jellemzők, hogy az inverter mekkora feszültség tartományban (belépő – kilépő
feszültség) tud dolgozni, megmutatja hány órát képes dolgozni a berendezés.
c) Ezen felül földrajzi adottságok is (pl. napsütéses órák száma) hatással van a tényleges teljesítményre.
Magyarország földrajzi adottságai rendkívül jók ezen a területen, ugyanis, a névleges teljesítményéhez képest kb. 10-20%-kal nagyobb teljesítményre képes a rendszer azáltal, hogy hosszabb ideig süt a nap.
Az „okos” panel úgy kapcsolódik ehhez a történethez, hogy egy hagyományos rendszerhez képest a Maxim panellel szerelt rendszerek mindig 2-5%-kal magasabb teljesítményt tudnak leadni azáltal, hogy a chip a panelről mindig a lehető legtöbb egyenáramot engedi le az inverter felé, annak be- és kilépő feszültségi értéke alapján, még akkor is, ha egyáltalán nem kell árnyékhatással számolni.
Megfigyelt tesztüzem adatai alapján a cellasor optimalizált rendszer:
-4-szer nagyobb teljesítményt adott le árnyékos körülmények között,
-13%-kal volt nagyobb a termelése az egész napot megfigyelve és
-hagyományos körülmények között is 1,4%-kal teljesített többet.
A MAXIM SMART beépített chip-es megoldásnak köszönhetően egy adott rendszer teljesítmény maximalizálása is megvalósítható.